photo_one

SUKCESY UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018


GRUDZIEŃ


JERZY LISIAK
PSM II st. – klasa wiolonczeli Justyny Strzyżewskiej
WYRÓŻNIENIE
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klas Wiolonczeli Szkół Muzycznych II stopnia
Inowrocław, 14 - 15 grudnia 2017


JUSTYNA STRZYŻEWSKA
WYRÓŻNIENIE dla NAUCZYCIELA
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klas Wiolonczeli Szkół Muzycznych II stopnia
Inowrocław, 14 - 15 grudnia 2017


MARCIN DĘGA
WYRÓŻNIENIE dla PIANISTY - AKOMPANIATORA
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klas Wiolonczeli Szkół Muzycznych II stopnia
Inowrocław, 14 - 15 grudnia 2017


MICHAŁ WOŹNIAK
OSM II st. – klasa wiolonczeli Tomasza Lisieckiego i Marii Bielewicz
WYRÓŻNIENIE
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klas Wiolonczeli Szkół Muzycznych II stopnia
Inowrocław, 14 - 15 grudnia 2017


TOMASZ LISIECKI/MARIA BIELEWICZ
WYRÓŻNIENIE dla NAUCZYCIELI
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klas Wiolonczeli Szkół Muzycznych II stopnia
Inowrocław, 14 - 15 grudnia 2017


AGNIESZKA PELC
PSM II st. – klasa śpiewu Czesławy Urban
WYRÓŻNIENIE
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klas Śpiewu Solowego Szkół Muzycznych II stopnia
Bydgoszcz, 12 - 13 grudnia 2017


MARIA RATAJCZAK
PSM II st. – klasa śpiewu Czesławy Urban
WYRÓŻNIENIE
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klas Śpiewu Solowego Szkół Muzycznych II stopnia
Bydgoszcz, 12 - 13 grudnia 2017


CZESŁAWA URBAN
WYRÓŻNIENIE dla NAUCZYCIELA
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klas Śpiewu Solowego Szkół Muzycznych II stopnia
Bydgoszcz, 12 - 13 grudnia 2017

MARIA TEREFENKO
OSM II st. – klasa fletu Tomasza Walczaka
WYRÓŻNIENIE
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klas Instrumentów Dętych Drewnianych Szkół Muzycznych II stopnia
Szczecin, 11 - 12 grudnia 2017


JOANNA KARPACZ - KOWALKOWSKA
WYRÓŻNIENIE dla PIANISTY - KAMERALISTY
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klas Instrumentów Dętych Drewnianych Szkół Muzycznych II stopnia
Szczecin, 11 - 12 grudnia 2017


KINGA PIECHOWIAK
PSM II st. – klasa fletu Tomasza Walczaka
WYRÓŻNIENIE
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klas Instrumentów Dętych Drewnianych Szkół Muzycznych II stopnia
Szczecin, 11 - 12 grudnia 2017


TOMASZ WALCZAK
WYRÓŻNIENIE dla NAUCZYCIELA
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klas Instrumentów Dętych Drewnianych Szkół Muzycznych II stopnia
Szczecin, 11 - 12 grudnia 2017


FRYDERYK WALCZAK
WYRÓŻNIENIE dla PIANISTY - KAMERALISTY
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klas Instrumentów Dętych Drewnianych Szkół Muzycznych II stopnia
Szczecin, 11 - 12 grudnia 2017


Kacper&Tymon Duo w składzie:
KACPER DWORNICZAK/TYMON ZIELIŃSKI
OSM II st. – klasa gitary Piotra Kosmowskiego
WYRÓŻNIENIE
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klasy Gitary Szkół Muzycznych II stopnia
Toruń, 8 - 9 grudnia 2017


PIOTR KOSMOWSKI
WYRÓŻNIENIE dla NAUCZYCIELA
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klasy Gitary Szkół Muzycznych II stopnia
Toruń, 8 - 9 grudnia 2017


WOJCIECH MIZERA
OSM II st. – klasa gitary Bartłomieja Marusika
WYRÓŻNIENIE
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klasy Gitary Szkół Muzycznych II stopnia
Toruń, 8 - 9 grudnia 2017


BARTŁOMIEJ MARUSIK
WYRÓŻNIENIE dla NAUCZYCIELA
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klasy Gitary Szkół Muzycznych II stopnia
Toruń, 8 - 9 grudnia 2017


XIX Szkolny Konkurs Pianistyczny
„Solo i w duecie”
w PSM I st. w Poznaniu:
Laureaci:
KRZYSZTOF RADOMSKI klasa fortepianu Aliny Stawickiej
ZOFIA TOMCZAK klasa fortepianu Łucji Gajewskiej
WERONIKA SZATKOWSKA klasa fortepianu Aleksandry Mazurek
MICHALINA WATRAS klasa fortepianu Aleksandry Mazurek
MALWINA PŁATKIEWICZ klasa fortepianu Bożeny Pawłowskiej
AMELIA GOLIŃSKA klasa fortepianu Anny Urbanowicz
KRZYSZTOF SIDOR klasa fortepianu Anny Urbanowicz
NATALIA SIECZKAREK klasa fortepianu Anny Urbanowicz
Duet MARIA BOIŃSKA i MATYLDA TERLECKA z klasy Bożeny Pawłowskiej
Wyróżnieni:
ANIELA ABAI klasa fortepianu Małgorzaty Zawiejskiej
HELENA FERENC klasa fortepianu Elżbiety Czeluścińskiej
JAGNA FILIPIAK klasa fortepianu Sławomira Kowalskiego
IGNACY GÓRECKI klasa fortepianu Grażyny Krueger
MARIANNA WALKOWIAK klasa fortepianu Jakuba Dery
SOFIA MESSINAklasa fortepianu Bożeny Pawłowskiej
ADAM NAPIERALSKI klasa fortepianu Bożeny Pawłowskiej
KASIA STOLIŃSKA klasa fortepianu Bożeny Pawłowskej
Duet PIOTR MAJCHRZAK i MARTYNA JANISZEWSKA klasa Łucji Gajewskiej
Poznań, 8 grudnia 2017


AGATA DOSZCZAK
OSM II st. – klasa skrzypiec prof. Marcina Baranowskiego i dra Jana Romanowskiego
WYRÓŻNIENIE
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klas Skrzypiec i Altówki Szkół Muzycznych II stopnia
Konin, 7 – 9 grudnia 2017


MARCIN BARANOWSKI/JAN ROMANOWSKI
WYRÓŻNIENIE dla NAUCZYCIELI
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klas Skrzypiec i Altówki Szkół Muzycznych II stopnia
Konin, 7 – 9 grudnia 2017


JOANNA ZATHEY - WÓJCIŃSKA
WYRÓŻNIENIE dla PIANISTY - KAMERALISTY
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klas Skrzypiec i Altówki Szkół Muzycznych II stopnia
Konin, 7 – 9 grudnia 2017


KARINA LEWICKA
OSM II st. – klasa altówki Łukasza Kierończyka i Jana Romanowskiego
WYRÓŻNIENIE
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klas Skrzypiec i Altówki Szkół Muzycznych II stopnia
Konin, 7 – 9 grudnia 2017


ŁUKASZ KIEROŃCZYK/JAN ROMANOWSKI
WYRÓŻNIENIE dla NAUCZYCIELA
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klas Skrzypiec i Altówki Szkół Muzycznych II stopnia
Konin, 7 – 9 grudnia 2017


ARNOLD DĄBROWSKI
WYRÓŻNIENIE dla PIANISTY - KAMERALISTY
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klas Skrzypiec i Altówki Szkół Muzycznych II stopnia
Konin, 7 – 9 grudnia 2017


MAREK ULAŃSKI
OSM II st. – klasa altówki Jana Romanowskiego
WYRÓŻNIENIE
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klas Skrzypiec i Altówki Szkół Muzycznych II stopnia
Konin, 7 – 9 grudnia 2017


JAN ROMANOWSKI
WYRÓŻNIENIE dla NAUCZYCIELA
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klas Skrzypiec i Altówki Szkół Muzycznych II stopnia
Konin, 7 – 9 grudnia 2017
MICHAŁ KARASIEWICZ
WYRÓŻNIENIE dla PIANISTY - KAMERALISTY
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klas Skrzypiec i Altówki Szkół Muzycznych II stopnia
Konin, 7 – 9 grudnia 2017

DOMINIK KACZMAREK
PSM II st. – klasa organów Zbigniewa Radowskiego
WYRÓŻNIENIE
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klasy Organów Szkół Muzycznych II stopnia
Inowrocław, 2 grudnia 2017

ZBIGNIEW RADOWSKI
WYRÓŻNIENIE dla NAUCZYCIELA
Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klasy Organów Szkół Muzycznych II stopnia
Inowrocław, 2 grudnia 2017


MARIA POLASZEK
PSM II st. – klasa altówki Elżbiety Szymańskiej - Drzewieckiej
III NAGRODA w grupie młodszej
KARINA LEWICKA

OSM II st. – klasa altówki Łukasza Kierończyka
i Jana Romanowskiego
wyróżnienie
II Ogólnopolski Konkurs Altówkowy
im. Mieczysława Karłowicza

Poznań, 30 listopada – 2 grudnia 2017

ALEKSANDRA KAPCZUK
OSM II st. – klasa fortepianu Joanny Marcinkowskiej
I miejsce
X Konkurs Pianistyczny im. Ireny Rolanowskiej

Kraków, 2 grudnia 2017


Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. J. Kaliszewskiej
laureaci Nagrody Miasta Poznania:
TYMON ZIELIŃSKI klasa gitary Piotra Kosmowskiego
ALEKSANDRA NAWROT klasa skrzypiec M. Murawy-Fraski i J. Romanowskiego
KACPER DWORNICZAK klasa gitary Piotra Kosmowskiego
JAGODA ŚWIDZIŃSKA klasa gitary Tomasza Kandulskiego
KARINA LEWICKA klasa altówki Ł. Kierończyka i J. Romanowskiego
WOJCIECH MIZERA klasa gitary Bartłomieja Marusika
AGATA DOSZCZAK klasa skrzypiec J. Romanowskiego i M. Baranowskiego
ALICJA LEHWARK klasa skrzypiec M. Murawy-Fraski i J. Romanowskiego
MARIA TEREFENKO klasa fletu Tomasza Walczaka
MICHAŁ WOŹNIAK klasa wiolonczeli T. Lisieckiego i M. Bielewicz
MONIKA KOLSKA klasa fletu Tomasza Walczaka


LISTOPAD


XXIII Słupeckie Spotkania Muzyczne
Słupca, 30 listopada – 1 grudnia 2017
Laureaci:
FELIKS KUŚNIECZAK
PSM I st. – klasa gitary Urszuli Szymkowiak
WERONIKA WAŁĘSA PSM I st. – klasa gitary Tomasza Kandulskiego
PIOTR ŁABENDA OSM II st. – klasa gitary Piotra Kosmowskiego
ADAM STRUZIK PSM II st. – klasa gitary Piotra Bródki
TYMON ZIELIŃSKI OSM II st. – klasa gitary Piotra Kosmowskiego
KACPER DWORNICZAK OSM II st. – klasa gitary Piotra Kosmowskiego
KACPER&TYMON DUO OSM II st. – klasa gitary Piotra Kosmowskiego
AREK&RADEK PSM I i II st. – klasa gitary Karola Olejniczaka
Wyróżnienia:
JAGODA TWARDOWSKA
PSM I st. – klasa gitary Urszuli Szymkowiak
EMILIA LIGĘZA PSM I st. – klasa gitary Piotra Bródki
RADOSŁAW PREISLER PSM I st. – klasa gitary Karola Olejniczaka
JÓZEF WAJDZIK OSM II st. – klasa akordeonu Cezarego Witlewskiego
Najlepszy gitarzysta konkursu:
KACPER DWORNICZAK
OSM II st. – klasa gitary Piotra Kosmowskiego
Najlepszy nauczyciel konkursu:
Piotr Kosmowski


MARCIN PIECHUŁA
OSM II st. – klasa trąbki Marka Galubińskiego
III miejsce
XI Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych

Wrocław, 23-25 listopada 2017


JUSTYNA KRUEGER
OSM II st. – klasa fortepianu Barbary Jarantowskiej
laureatka
XXV Międzynarodowy Festiwal Chopinowski na Mazowszu

Sochaczew, 23-26 listopada 2017


XVIII Międzypowiatowy Przegląd Talentów Muzycznych
im. Danieli Kraus-Burzyńskiej

Środa Wielkopolska, 25 listopada 2017
III miejsce:
Duet fortepianowy: MARIA BOIŃSKA i MATYLDA TERLECKA
PSM I st. – klasy fortepianu Bożeny Pawłowskiej i Anny Urbanowicz
Najlepsza prezentacja:
SOFIA MESSINA
PSM I st. – klasa fortepianu Bożeny Pawłowskiej
KARINA LEWICKA OSM II st. – klasa altówki Ł. Kierończyka i J. Romanowskiego
Wyróżnienie:
AMELIA JANASZCZYK
PSM I st. – klasa skrzypiec Marii Murawy-Fraski
MAJA WALCZAK PSM I st. – klasa fortepianu Anny Urbanowicz




III Szkolny Konkurs Instrumentów Smyczkowych
GRAMY GAMY
w PSM I st. w Poznaniu:
ZOFIA NOWIKOW klasa skrzypiec Elizy Schubert – I miejsce
VIOLETTA BORECKA klasa skrzypiec Aleksandry Lesner – II miejsce
EWA LEŚNIAK klasa skrzypiec Aleksandry Lesner – II miejsce
ELŻBIETA ABAI klasa wiolonczeli Aleksandry Awtuszewskiej – III miejsce
WERONIKA KASZUBA klasa skrzypiec Anny Dąbrowskiej – III miejsce
MAJA JAGŁA klasa wiolonczeli Aleksandry Awtuszewskiej – III miejsce
ALEKSANDER KORCZAK klasa wiolonczeli Wojciecha Kaszuby – III miejsce
AMELIA JANASZCZYK klasa skrzypiec Marii Murawy-Fraski – wyróżnienie
MAJA HRAB klasa skrzypiec Elizy Schubert – wyróżnienie
ANNA PAKUŁA klasa skrzypiec Aleksandry Lesner – wyróżnienie
Poznań, 21 listopada 2017


KRZYSZTOF SKROBAŁA
PSM II st. – klasa fortepianu Barbary Jarantowskiejo
wyróżnienie
VI Ogólnopolski Festiwal Pianistyczny im. Karola Nicze

Pabianice, 18 listopada 2017

JÓZEF WAJDZIK
OSM II st. – klasa akordeonu Cezarego Witlewskiego
kategoria złota
Międzynarodowe Dni Akordeonowe

Praga (Czechy), 4 listopada 2017


MICHAŁ SZYMAŃSKI OSM II st. – klasa fletu Krzysztofa Saturny – złoto
ZOFIA KĘSY OSM II st. – klasa saksofonu Doroty Samsel – brąz
II Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych
Białystok, listopad 2017


KARINA LEWICKA
OSM II st. – klasa altówki Łukasza Kierończyka
i Jana Romanowskiego
I miejsce
I Konkurs Altówkowy ETIUDA

Gdańsk, 4 listopada 2017


PAŹDZIERNIK

JAN NAKLICKI
PSM II st. – klasa śpiewu Eugeniusza Zdańskiego
GRAND PRIX i Dyplom uznania dla pedagoga
JOANNA ZAREMBA
WYRÓŻNIENIE DLA PIANISTY AKOMPANIATORA
II Ogólnopolski Festiwal Wokalny im. Feliksa Nowowiejskiego

Olsztyn, 28 października 2017

ALEKSANDRA PRENTKA
PSM I st. – klasa trąbki Marka Galubińskiego
I miejsce
MAŁGORZATA PRENTKA

PSM I st. – klasa trąbki Marka Galubińskiego
IV miejsce
I Poznańskie Spotkania Młodych Dęciaków

Poznań, 25 października 2017

DOMINIK KACZMAREK
PSM II st. – klasa organów Zbigniewa Radowskiego
WYRÓŻNIENIE i Dyplom uznania dla pedagoga
XIV Białostocki Festiwal Młodych Organistów
Białystok, 12 - 13 października 2017


WYNIKI KONKURSU CZYTANIA A VISTA uczniów
Sekcji instrumentów klawiszowych PSM II st. im. F. Chopina

GRUPA MŁODSZA:
II MIEJSCE: IGA WOJTASZEK – klasa fortepianu Barbary Jarantowskiej
III MIEJSCE ex aequo: MAGDALENA GAWELSKA – klasa rytmiki, fortepian – Zofia Mikołajczyk
KRZYSZTOF SKROBAŁA – klasa fortepianu Barbary Jarantowskiej
GRUPA STARSZA:
I MIEJSCE ex aequo: JULIA SCHELLER – klasa organów, fortepian – Zofia Mikołajczyk
ZOFIA GRZEŚKOWIAK – klasa fortepianu Zofii Mikołajczyk
III MIEJSCE ex aequo: MARCELINA TAŁAJCZYK – klasa fortepianu Barbary Jarantowskiej
JAGODA STACHOWIAK – klasa fortepianu Barbary Jarantowskiej
Poznań, 13 października 2017

KACPER DWORNICZAK
OSM II st. – klasa gitary Piotra Kosmowskiego
JOANNA GORANKO
OSM II st. – klasa fortepianu Joanny Marcinkowskiej
otrzymali Stypendium
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

za osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2016/2017
Warszawa, 25 października 2017


DOMINIK KACZMAREK
PSM II st. – klasa organów Zbigniewa Radowskiego
wyróżnienie
XIV Białostocki Festiwal Młodych Organistów

Białystok, 12-13 października 2017


KARINA LEWICKA
OSM II st. – klasa altówki Łukasza Kierończyka
i Jana Romanowskiego
laureatka
Ogólnopolskiego Konkursu Młodych
Skrzypków i Altowiolistów FORTE

Zduńska Wola, 27-29 października 2017


MICHAŁ SZYMAŃSKI
OSM II st. – klasa fletu Krzysztofa Saturny
stypendysta
Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci

Warszawa, październik 2017

WRZESIEŃ


RADOSŁAW PREISLER
PSM I st. – klasa gitary Karola Olejniczaka
wyróżnienie
III Warsaw Fingerstyle Festival

Warszawa, 23 września 2017

LEON ZIELIŃSKI
PSM I st. – klasa fortepianu Anny Urbanowicz
wyróżnienie dla najmłodszego uczestnika konkursu
Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski
Nowowiejski In Memoriam

Poznań, wrzesień 2017

JOANNA GORANKO
OSM II st. – klasa fortepianu Joanny Marcinkowskiej
laureatka estrady młodych
51. Festiwal Pianistyki Polskiej

Słupsk, 9-15 września 2017

KALINA ZALESINSKA
OSM II st. – klasa skrzypiec
Jana Romanowskiego i Marii Murawy-Fraski
IV miejsce ex aequo
X Ogólnopolski Konkurs Młodych Skrzypków
im. S. Serwaczyńskiego

Lublin, 5-10 września 2017

LIPIEC - SIERPIEŃ


JAGODA ŚWIDZIŃSKA
OSM II st. – klasa gitary Tomasza Kandulskiego
I miejsce
III Międzynarodowy Konkurs Gitarowy
o tytuł „Mistrza Sześciu Strun”

Oborniki Śląskie, 3-4 lipca 2017

JAGODA ŚWIDZIŃSKA
OSM II st. – klasa gitary Tomasza Kandulskiego
I miejsce
XX Międzynarodowy Konkurs Forum Gitarre

Wiedeń (Austria), 21-27 sierpnia 2017